MGande

O MGande

Autor wszystkich powieści i opowiadań opublikowanych na łamach tego serwisu oraz wieloletni potterhead :)
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
6 miesięcy temu

Zgadzam się z komentarzem. Na początku też miałem podobne odczucia co recenzenci pierwszych wersji jednakże po spojrzeniu na całość i wzięciu pod uwagę wieku bohaterów to nie można ich już traktować jak nastolatków a dorosłe osoby mające swój bagaż doświadczeń i przeżyć. W niektórych miejscach psychologia gra główną rolę i odsuwa młodzieńcze wybryki na drugi plan.

Aleksandra
Aleksandra
6 miesięcy temu

W serii jest pokazane to jak miłość może ranić. Przecież Severus kochał Lily, a Lily pokochała Jamesa i to z nim wzięła ślub. To z pewnością było ciosem dla Severusa.

W szóstej części eliksir miłości, którego użyła Meropa w końcu przestał działać i kobieta została sama. Ją też musiło to zaboleć, bo pomimo tego, że Tom “kochał ją” tylko dzięki eliksirowi, to ona naprawdę się w nim zakochała.

Rowling wcale nie przedstawiła miłości jako idealnego uczucia. Nawet tej platonicznej miłości, przecież tyle bliskich Potterowi, i nie tylko jemu, osób umarło. Dużo postaci w jakiś sposób cierpiało przez miłość.

Adgam
5 miesięcy temu

Przeczytałam z dużym zainteresowaniem.
Dobra zajmująca książka.
Nie wiem tylko czy dzieci lubią czytać o problemach “miłosnych” rodziców…

Ribald
5 miesięcy temu
Reply to  Adgam

A kto powiedział że ta powieść jest adresowana do tych co właśnie skończyli czytać ostatni tom Harryego Pottera?

Wutik
Wutik
2 miesięcy temu

A ja bym chciała dopytać o rodziców Hermiony, w serii o HP Hermiona wymazuje im pamięć, tu natomiast przynajmniej dwa razy trafiłam na zapis o uczestniczeniu Jej rodziców w codziennym życiu, to celowe działanie?

Milozs
2 miesięcy temu
Reply to  Wutik

W Insygniach Hermiona mówi, że jeśli pokonają
Voldemorta to znajdzie rodziców i cofnie zaklęcie, a jeśli przegrają to jej rodzice będą żyć bezpiecznie i szczęśliwie w Australii, nie pamiętając, że mają córkę. Czyli udało jej się to zaklęcie cofnąć i teraz żyją jak dawniej.

Wutik
Wutik
2 miesięcy temu
Reply to  Milozs

O patrz zupełnie mi to uciekło.. Dzięki!