O Accio.pl

Z tego artykułu dowiesz się czym jest strona Accio.pl i jakie treści zawiera. Wyjaśniamy tutaj również czym tak naprawdę jest uniwersum Bractwo Czarnej Gwiazdy. 

S(ł)ów kilka o stronie

Dzięki Accio.pl możesz przywołać magię sprzed lat. Ponownie zagłębić się w doskonale znany nam Potterheadom świat wykreowany przez J.K. Rowling. Świat, który ożył w naszej wyobraźni za sprawą doskonałych książek z serii Harry Potter. Tych, które się czyta z zapartym tchem, zarywając noce (tak było przynajmniej w moim przypadku).

Utwory publikowane na łamach tego serwisu to twórczość fanowska, inspirowana serią Harry Potter. Znajdziecie tutaj wiele nawiązań do sagi, ale również mnóstwo nowych wątków, postaci i miejsc, stworzonych przeze mnie. Strona ta jest bowiem siedzibą tzw. uniwersum Bractwa Czarnej Gwiazdy. Co to takiego?

Uniwersum Bractwa Czarnej Gwiazdy

Uniwersum BCG (w skrócie uBCG) to fanowskie poszerzenie świata Harry’ego Pottera, składające się z kilku utworów napisanych przeze mnie i inspirowanych serią Harry Potter. Utwory te są ze sobą ściśle powiązane, a niekiedy ich fabuły się ze sobą wzajemnie przenikają.

Na dzień dzisiejszy w skład uBCG wchodzą:
Harry Potter i Pentakl Wężoustych (1 tom trylogii BCG)
Harry Potter i Tempus Fatum (opowiadanie bożonarodzeniowe)
Martin Gande i cuchnący śmiercią manipulant czasowy (spin-off i prequel trylogii BCG)
Dzień, który wszystko zmienił (opowiadanie z okazji Dnia Matki)
oraz pisany obecnie Harry Potter i Deponent Założycieli (2 tom trylogii BCG).

Kolejność czytania utworów z uniwersum Bractwa Czarnej Gwiazdy

Ponieważ wszystkie publikowane na Accio.pl utwory literackie należą do uniwersum Bractwa Czarnej Gwiazdy, w mniejszym lub większym stopniu są ze sobą powiązane fabularnie. Warto się więc zastanowić, w jakiej kolejności je czytać, aby dobrze zrozumieć wszystko co dzieje się wokół Bractwa Czarnej Gwiazdy.

Autor proponuje następującą kolejność czytania:
1. Pentakl Wężoustych (2010-2011)
2. Martin Gande (2014)
3. Tempus Fatum (2013)
4. Dzień, który wszystko zmienił (2016)
5. Deponent Założycieli (2012, 2015-2017, 2019-2020).

Utrzymanie takiej kolejność czytania pozwoli Wam odkrywać smaczki i powiązania fabularne w sposób, który dostarczy Wam dużo frajdy.

Jak dalej będzie rozwijać się uniwersum Bractwo Czarnej Gwiazdy?

Autor pracuje obecnie nad powieścią “Harry Potter i Deponent Założycieli”, której czternaście rozdziałów ma już gotowych (z dwudziestu trzech zaplanowanych). Po zakończeniu prac nad drugą częścią trylogii skupi się na dopracowaniu szczegółów fabularnych ostatniej, trzeciej części, czyli powieści “Harry Potter i uciekinier z Nurmengardu”. Jak zapewnia, ma ona nie tylko zamknąć wątki trylogii, ale być także godnym zwieńczeniem całej, dziesięciotomowej sagi Harry Potter.

Autor planuje rozpocząć pisanie “Uciekiniera z Nurmengardu” jeszcze w 2020 roku. Po skończeniu prac nad trylogią nie zamierza jednak zakończyć przygody ze światem Harry’ego Pottera. W głowie już zbiera pomysły na Martina Gande 2, oraz projekt sześciu opowiadań niezależnych, ale osadzonych w uniwersum Bractwa Czarnej Gwiazdy.

 

 

 

Zachęcamy także do do polubienia naszego fanpage’a na facebooku!

 

Dodaj do zakładek Link.
MGande

O MGande

Autor wszystkich powieści i opowiadań opublikowanych na łamach tego serwisu oraz wieloletni potterhead :)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o