MGande

O MGande

Autor wszystkich powieści i opowiadań opublikowanych na łamach tego serwisu oraz wieloletni potterhead :)
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
luuukasz15
4 miesięcy temu

Dobra. Przeczytałem. Jeżeli chodzi o sam tekst widać duże poprawy. Pamietam wersje z 2012 roku. Jest dużo lepiej. Nie do końca pasuje mi ten przestawiony szyk zdań (chyba zboczenie zawodowe). Pojawiło się też kilka zwrotów/słów, które nie są typowe dla współczesnego języka i tutaj ma zagwozdkę. Czy to jest tak, że był to celowy zabieg (poprzednia wersja obfitowała w takie zwroty) czy może jest to hołd pierwszej wersji tekstu? Nie jest to złe, ale mamy sporą mieszankę – bardzo współczesne zwroty i stylizacja, nawet w obrębie jednego zdania. SPOILERY -TREŚĆ Domyślam się, ze Benedykt to nasz Gruby Mnich i tym… Czytaj więcej »

Natasza
4 miesięcy temu

Niedawno przeczytałam ,,Harry Potter i pentakl wężoustych”. Bardzo mi się podobał i tylko czekałam aż pojawi się kolejna część. Po przeczytaniu pierwszego rozdziału, nie mogę się doczekać kolejnych. Bardzo mi się podobał i mam nadzieję, że kolejne będą równie dobre, lub jeszcze lepsze.

bartekharry98
4 miesięcy temu

Rozdział mistrzowski. Dla mnie zastosowana stylistyka teksu idealnie pasuje i oddaje klimat i czas w jakim żyli założyciele. Czytałem jego pierwowzór dość niedawno bo w 2017 roku, jednak ta wersja jest zdecydowanie bardziej dopracowana i lepiej się ją czyta. Czekam bardzo na kontynuacje, i mam nadzieję, że MGande nie usunął wątku na który bardzo bardzo czekam. A co do pytania… nie mam pomysłów jakie to mogły być zbrodnie, dlatego bardzo czekam na to aż będzie to wyjaśnione.

Justyna
Justyna
3 miesięcy temu

Obiecująco… Ale zamiast cóż uczyniliśmy czy nie lepiej by brzmiało cośmy uczynili? Tak żeby pasowało do wydźwięku dawnej mowy?

Monia007
3 miesięcy temu

Zapowiada się ciekawie. Fajny język bohaterów. Nic nie jest tylko białe albo czarne

oolaaaaa
3 miesięcy temu

Ciekawy. Fajne dialogi i tajemnica. Tylko dlaczego zabił go mieczem? W końcu to nie średniowieczny rycerz tylko czarodziej

Ribald
3 miesięcy temu
Reply to  oolaaaaa

Dla mnie Godryk wyglądał bardziej na rycerza niż czarodzieja.

Krzysztof
3 miesięcy temu

Dużo bardziej treściwy już od samego początku niż poprzednia część. Bardzo dobre.

ariaelf
3 miesięcy temu

Wow! Zaciekawiles. Kurcze ciekawe jaka to tajemnica. Może jakiś dziedzic Roweny i Godryka. Może go oddali gdzieś albo oni też znaleźli sposób by powrócić po smierci