“Deponent Założycieli” może mieć ponad 486 stron! Zobaczcie, dlaczego będzie dłuższy od “Pentaklu Wężoustych”.

Pisanie powieści “Harry Potter i Deponent Założycieli” wciąż jeszcze trwa. Autor obecnie pracuje nad piętnastym rozdziałem. Docelowo książka będzie mieć ich prawdopodobnie dwadzieścia trzy. Mimo, że są to trzy rozdziały mniej niż w przypadku “Pentaklu Wężoustych”, okazuje się, że “Deponent Założycieli” i tak będzie dłuższą książką!

Przygotowując rozdziały “Deponentu Założycieli” do publikacji zrzucamy je do jednego pliku i układamy w roboczym .pdfie. Dzięki temu wiemy ile dokładnie stron ma książka w danym momencie. Okazuje się, że po zrzuceniu czternastu rozdziałów wyszło już ponad 297 stron! Dla porównania w “Pentaklu Wężoustych” na stronie 297 mamy końcówkę rozdziału dwudziestego pierwszego. Widać więc ewidentnie, że dziewiąty tom będzie dużo dłuższy od ósmego.

Autor obu powieści przygotował zestawienie długości rozdziałów, które bardzo czytelnie wyjaśnia dlaczego “Deponent Założycieli” będzie dużo dłuższy. Zobaczcie sami:

Jak widać średnia długość rozdziałów ósmego tomu to około 14 stron, podczas gdy dziewiątego tomu aż 21 stron. Zakładając, że w przypadku “Deponentu Założycieli” ta średnia zostanie utrzymana, to można oszacować, że po ukończeniu wszystkich rozdziałów powieść będzie liczyła ponad 486 stron!

Co o tym sądzicie? Cieszy Was, że będzie tak dużo materiału do przeczytania? A może wolelibyście, żeby rozdziały były krótsze, ale było ich więcej? Napiszcie swoje opinie w komentarzach do tego newsa 🙂

 

0 0 vote
Ranking artykułów
MGande

MGande

Autor wszystkich powieści i opowiadań opublikowanych na łamach tego serwisu oraz wieloletni potterhead :)
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments