MGande

O MGande

Autor wszystkich powieści i opowiadań opublikowanych na łamach tego serwisu oraz wieloletni potterhead :)
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
PiotrGriffin
PiotrGriffin
4 miesięcy temu

Rozdział inspirowany Fantastycznymi zwierzętami, co?😀😀 Na ich wspomnienie mam teorię kim może być uciekinier z nurmengardu.

PiotrGriffin
PiotrGriffin
4 miesięcy temu
Reply to  MGande

Czy dobrze myślę że uciekinierem z Nurmengardu jest Credence (czy tam Aureliusz Dumbledore)????🤔😀😀🤔

Ribald
4 miesięcy temu

Dwie rzeczy można powiedzieć o tym rozdziale:
1.Luna stała się nomalna-może te jej dziwactwa to był taki młodzieńczy bunt?
2.Harry jest zazdrosny o Lisę-zapomniał już że jest żonaty? A może to dyrektor jakoś to podsysa?

Horacy
4 miesięcy temu
Reply to  Ribald

No to że ona nie jest Harremu obojętna to widać gdzieś od 1/3 poprzedniego tomu, więc to nie jest jakieś szczególne odkrycie 🙂

Ribald
4 miesięcy temu
Reply to  Horacy

No ale zazdrosny chyba nie był. No w pierwszym tomie nie miał faktycznie o kogo….

Horacy
4 miesięcy temu

Fajny rozdział 😉 Mam wrażenie że jednak grzebanie w gobliniej komnacie może nie wyjść na dobre, a co do zaklęć na Izbie Pamięci, to ja naprawdę myślałem że Harry założy coś czego nie może przełamać 2 nastolatków, przecież gdyby nie było go w zamku to nikt by nie ogarnął że coś się stało. A pomysł z dawaniem woźnemu charłakowi dwóch ognistych krabów to już w ogóle kretynizm, niechby je wypuścił to by dopiero była akcja. Generalnie Pan vice-Dyrektor nam głupieje na starość chyba.

Horacy
4 miesięcy temu
Reply to  MGande

Co do krabów, to niby ok, niech mu tam będzie, ale co do pucharu to wtopa totalna, w ogóle sam pomysł był z gatunku tych głupszych, ale spodziewałem się większych zabezpieczeń, szczególnie patrząc na to jak często opuszcza zamek.

rttm
4 miesięcy temu
Reply to  Horacy

Też mnie zabezpieczenie tego pierścienia rozczarowało. Ciągle brakuje mi w tym wszystkim dorośnięcia Harry’ego. Jest po 40stce + był szefem biura aurorów, a jego sposobem najlepszym na zabezpieczenie cennego artefaktu jest magiczna syrena alarmowa? Niechże się pokaże w końcu że strony bardziej zaawansowanego czarodzieja! Ktoś tu musi przecież się z BCG rozprawić!

Horacy
4 miesięcy temu
Reply to  rttm

Zgadzam się z Tobą, w jego zachowaniu i umiejętnościach jest sporo niedojrzałości. Wystarczyło by chociaż coś w stylu Zaklęcia Trwałego przylepca tylko odwracalnego plus jakaś bariera która nie pozwala włożyć tam łapy, a zamiast syreny zaklęcie które spowoduje że Harry dowie się że ktoś tam majstruje a nie cały Hogwart.

rttm
4 miesięcy temu
Reply to  MGande

Możliwe, że ciągle patrzymy na niego przez pryzmat nastolatka + ja sam oczekuję od niego zbytniej wirtuozerii. Nie wiem, na razie nie czuję się przekonany, ale to jeszcze nie jest moment na osądzanie. Poczekam jak rozwinie się akcja i wrócę do tego tematu 😉

Ribald
4 miesięcy temu
Reply to  rttm

Gryfoni nie są zbyt lotni…

Ribald
4 miesięcy temu

A może jakieś zwierzę zje Ginny? 😂
To żart oczywiście ;-).

Monia007
4 miesięcy temu

Rozdział bardzo początkowo spokojny, żeby uspokoić nerwy po wielkich wydarzeniach i tak jak zakończenie rozdziału przygotować znowu na wielkie BUM 😉👍
Fajne jest to, że powieść nie nawiązuje jedynie do sagi HP ⚡🧙, ale też do Fantastycznych zwierząt 🦄🦀🐉 za to wielki ➕👍