MGande

O MGande

Autor wszystkich powieści i opowiadań opublikowanych na łamach tego serwisu oraz wieloletni potterhead :)
Subscribe
Powiadom o
guest
46 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ginny_Potter
1 miesiąc temu

Teraz się okaże, że to wszystko to okrutny koszmar, Ginny trafiła ta klątwa, ale wszyscy przeżyli 🙂 Proszę :((

Ribald
1 miesiąc temu
Reply to  Ginny_Potter

No gdyby Harry został z dziećmi sam to było by ciekawe i odważne zagranie…. (trochę sadystyczne).

Horacy
1 miesiąc temu
Reply to  Ginny_Potter

Na pewno, ponieważ było już wcześniej wyjaśnione że czarka już nie jest horkruksem. Poza tym nie chce mi się wierzyć w ciążę Lisy z Czarneckim. Z resztą Marcin zastosował już podobny zabieg w przypadku Jamesa. No chyba że “sen” zaczyna się dopiero po śmierci Ginny, z resztą wielokrotne opisy że była wielka mogą oznaczać że będzie faktycznie miała bliźniaki. No cóż, nie wiem, zobaczymy co się pojawi w środę.

Julia
Julia
1 miesiąc temu
Reply to  Horacy

Też tak myślę.. Bo niby jak mieli by zacząć żyć na nowo wszyscy bohaterowie, albo chociaż sam Harry.. Autor napisał 3 książki, a my czytamy właśnie 2 cześć z trylogii, więc przynajmniej Harry musi żyć 🙂

Ribald
1 miesiąc temu
Reply to  Horacy

Najlepszy moment na początek halucynacji to ten jak Slytherin powiedział o Voldelorcie. Zdrada Hermiony jest już mocno bez sensu. Ona jest raczej mądra i nie uwierzyła by że Slytherin odda jej Rona jak mu pomoże.

Horacy
1 miesiąc temu
Reply to  MGande

“Został zabrany do przyszłości, więc nie istniał w przeszłości. Skoro zniknął puchar, to wraz z nim przepadła także cząstka duszy Voldemorta. Właśnie dlatego Harry’emu udało się ostatecznie unicestwić Voldemorta. W tamtym czasie faktycznie wszystkie horkruksy przestały istnieć. Puchar Helgi Hufflepuff zniknął tak naprawdę na blisko dwadzieścia lat. Pojawił się dopiero w roku dwa tysiące siedemnastym!” Z tego fragmentu. Z tego co zrozumiałem piszesz tu o ostatecznym unicestwieniu Voldemorta, uznałem więc że cząstka duszy została również unicestwiona, a przynajmniej że nie jest możliwe przywrócenie go do życia.

Ribald
1 miesiąc temu

Mi się wydaje że ten rozdział to był tylko sen. Za dużo tragedii na raz, zwłaszcza w końcówce…. Choć ogólnie rozdział bardzo ciekawy. Ta końcówka przesadzona zwłaszcza. Może Harry stracił przytomność w którymś momencie i reszta mu się już tylko śniła.

Ribald
1 miesiąc temu

Tajemniczy głos pojawił się w momencie jak Hermiona zdradziła Harryego. Może potraktowała go jakimś zaklęciem po którym traci się przytomność i reszta to już był sen…

Ribald
1 miesiąc temu

Choć powrót Voldemorta jest możliwy dzięki temu co było w Martinie….

Horacy
1 miesiąc temu
Reply to  Ribald

No właśnie nie, autor wyjaśniał dlaczego czarka nie jest już horkruksem

Ribald
1 miesiąc temu
Reply to  Horacy

Więc może jest jeszcze jeden horkruks. Albo to była halucynacja/koszmar(to jest możliwe bo trochę za dużo ofiar jak na jeden rozdział).

Horacy
1 miesiąc temu
Reply to  MGande

Ok, możliwe że nadinterpretowałem Twoje wyjaśnienie z Martina Grande.

Ribald
1 miesiąc temu

Harry nie był aż tak zazdrosny w czasach szkolnych….

kinga.polaczkiewicz
1 miesiąc temu

Ostatnim rozdziałem, który mnie tak ruszył, był ten w którym James “umarł”. Mam nadzieję, że tym razem to też się okaże snem. Nawet nie wiem, co mam powiedzieć 🤷‍♀ rozdział dobry, ale bardzo okrutny 😖

Justitias
1 miesiąc temu

😱

hp2020
1 miesiąc temu

Co tu się wydarzyło 🤯?!
Myślę, że przynajmniej w połowie to sen i mam przeczucie, że w rozdziale “wyznania i rozstania” Ginny i Harry się rozstaną 😞

Julia
Julia
1 miesiąc temu
Reply to  hp2020

Szkoda by było gdyby się rozstali.. Tak się kochali, a Harry nie widział świata po za nią, nie rozumiem jak ten dorosły Harry mógł myśleć o Lisie.. W książkach J. K. R. był bardziej idealny 😀 a tu ma wiele negatywnych cech charakteru 😉

rttm
1 miesiąc temu
Reply to  hp2020

Myślę że ten głos, który słyszał to właśnie głos kogoś kto uspokaja nieprzytomnego i majaczącego Harry’ego.

Polak
1 miesiąc temu
Reply to  rttm

Też mi się tak wydaje. Być może Harry został ukąszony/użądlony przez mantikore, co wywołało u niego takie majaki? Z całą pewnością wszystko wyjaśni się już w kolejnym rozdziale. Cieszy mnie powrót Voldemorta chociaż może się okazać, że jest on tylko epizodyczny

Aleksandra
Aleksandra
1 miesiąc temu

Kolejny rozdział za nami i tym razem mam trochę negatywnych uwag: wydarzyło się tak dużo, że opisy uczuć i przeżyć Harry’ego wydają się krótkie i niewystarczające. Przez tyle rozdziałów zachowywał się niczym dzieciak, który nie rozumie swoich emocji i reakcji, a nagle w dwóch zdaniach uświadamia sobie, że kocha Lisę? W dodatku w obliczu umierającej żony obok? Brzmi mocno nieautentycznie, moim zdaniem, tak samo jak jego miłość do Ginny. To samo ze sceną opisu przeżyć przy ponownym spotkaniu Voldemorta i widoku swoich martwych dzieci. Czytelnicy nie dostali czasu na przeżycie i zagłębienie się w tę scenę, bo została zwyczajnie zbyt… Czytaj więcej »

rttm
1 miesiąc temu
Reply to  Aleksandra

Zgodzę się, pomimo że czytałem z szeroko otwartymi oczami to zabrakło trochę takiego wgłębienia się w emocje. Chociaż z drugiej strony dodaje to mega dynamizmu całemu rozdziałowi i może też o to autorowi chodziło. Dodatkowo mógł to być zabieg celowy, który ma nas naprowadzić na to że to jednak sen, a nie rzeczywistość i z tego powodu uczucia bohaterów zostały tak zwięźle opisane. Zobaczymy za 5 dni 🙂 Tak czy inaczej bez względu na to czy to sen czy nie, podoba mi się ta masakra bohaterów, przypominają się czasy czytania GOT. Takiego pazura książka dostała. Lubię to!

Aleksandra
Aleksandra
1 miesiąc temu

Jeszcze jedna teoria ode mnie – myślę, że Harry mógł mieć halucynacje bądź swego rodzaju narkotyczne sny spowodowane jadem mantykory (o ile ona jest jadowita😂).

Ribald
1 miesiąc temu
Reply to  Aleksandra

Jest jadowita, według opisów starożytnych…..

Monia007
1 miesiąc temu

Rozdział mocny, ale strasznie smutny. ☹️ Sądzę, że połowa tych wydział to tylko sen. 🤔 I będzie wszystko dobrze bo tyle osób, żeby nagle straciło życie to za dużo
Co może się jeszcze stać

Julia
Julia
1 miesiąc temu

Chciałbym zrozumieć, czyli ten diadem nie został zniszczony przez szatanską pożoge, mimo, że główni bohaterzy myśleli, że horkruks był zniszczony. Dzięki temu zachował się horkruks i odrodził się Lord Voldemord?

Ribald
1 miesiąc temu
Reply to  Julia

A może to sygnet Gryfindora. Jak pamiętam w Insygniach był co najmniej jeden przedmiot związany z założycielami który był Horukruksem. A Gryfindora był tylko miecz…..

Horacy
1 miesiąc temu
Reply to  Julia

Szatańska pożoga niszczy horkruksy, z resztą było pokazane w książce jak diadem się rozpada, a ich liczba też była wyraźnie powiedziana w książce myślę że autor nie ingerowałby tak mocno w kanon.

Milozs
1 miesiąc temu

Chyba nieprzypadkowo spełniły się dosłownie wszystkie co do jednego koszmary Harrego. Bywają gorsze dni, ale to niemożliwe, żeby jednocześnie jego rodzina została zabita, opuściła go dwójka najlepszych przyjaciół, powrócił jego śmiertelny wróg z przeszłości, a nawet Lisa okazała się być w ciąży z Sheridanem. Na końcu ostatniego rozdziału Slytherin trafia Harrego w plecy jakimś nieznanym zaklęciem, więc prawdopodobnie to jakiegoś rodzaju klątwa torturująca ofiarę poprzez przywołanie wszystkich jego największych obaw. Taki Bogin do sześcianu.

Neltharix
Neltharix
1 miesiąc temu
Reply to  Milozs

Tak właśnie też myślę, Slytherin uderzył jakimś zaklęciem Harry’ego i potem wg mnie uciekł i wszystko co dalej się działo to tylko jakiś koszmar. Tylko pytanie teraz czy któreś z wydarzeń zdarzyło/zdarzy się na prawdę? Śmierć Ginny, a może śmierć dzieci?

Neltharix
Neltharix
1 miesiąc temu

Ten rozdział rozwala wszystko i teraz pytanie ile z tego było prawdą, a ile snem. Według mnie wszystko w tym rozdziale to jakieś omamy i Harry nie obudził się w ogóle. Dziwnie by to wyglądało, Dorian miałby zajmować się nim na dworze i tam go później zostawić? Coś mi tutaj nie gra, z resztą Slytherin miałby się dać złapać na błoniach? Lisa i Czarnecki? Hermiona, która dałaby się tak zmanipulować? Deportowali się z pokoju nauczycielskiego, który zapewne miałby dodatkowe zabezpieczenia? Zbyt dużo niewiadomych, zbyt dużo pytań by rozdział to była prawda wg mnie, aczkolwiek nie jest wykluczone, że coś z… Czytaj więcej »

Milozs
1 miesiąc temu
Reply to  Neltharix

Slytherin deportował się też w ostatnim rozdziale na błoniach, więc to chyba zwyczajna sprawa dla niego skoro jest jednym z założycieli Hogwartu. Co do reszty to pełna zgoda, że ewidentnie coś jest na rzeczy 😀

PiotrGriffin
PiotrGriffin
1 miesiąc temu

Moim zdaniem ciężko mi uwierzyć że to wszystko tak zostanie ale nie mogę też przyjąć “teorię snu”. Sen opiera się na wiedzy człowieka nawet podświadomej. Nasze marzenia ukazane w śnie są połączeniem wszystkich marzeń, myśli i wiedzy więc jeśli Harry nie widział czarki to nie mógł jej wyśnić natomiast jeśli wyczuwał podświadomie ją po przybyciu do 2017 poprzez stare połączenie z Voldkiem to nie mógł przyjąć do wiadomości że Ten-który-jest-Czarnym-Panem-z-Afryki wrócił, zwłaszcza że sam położył typa do piachu ponad 20 lat temu. Co do ożywienia Lorda Vadermorta to jest to możliwe bo w książce jest opisane że jego (Bella) ciao… Czytaj więcej »

zuza
Zuza
1 miesiąc temu

Hej. Jestem tu nowa i trafiłam tu przez polecenie z grupy o czytaniu książek z fb. To było 4 dni temu i w ciągu tych kilku dni przeczytałam tom 8 i wszystko z tomu 9. Nie miałam czasu na pisanie komentarzy, bo szybko chciałam wiedzieć “co dalej”, cholibka. Tom 8 jest genialny – akcja, język, nawet obrazki…. To ma serio klimat HP! To coś, na co czekałam przez te wszystkie lata. I warto było czekać. Co do tomu 9 – ostatni rozdzial to serio musi byc jakis sen / złe zaklęcie – za dużo zlych rzeczy na raz. Przez to,… Czytaj więcej »

zuza
1 miesiąc temu

Po opadnięciu emocji jednak zastanawia mnie kilka kwestii: 1) w filmie jest pokazane jak Herniona i Ron niszczą horkruksa – i było to w dobrym stylu. Nie pamiętam jak to było w książce, a nie mam do niej dostępu. I tak mi nie bardzo pasuje, że Hermiona i Ron byli zaczarowani i tylko im się wydaje, że zniszczyli horkruksa. Choć chyba to potrzebne do kontynuacji. 2) jak wskrzeszono Voldemorta? W czarze ognia trzeba było kości ojca (nie zniszczona jego grobu?), ręki sługi, krwi wroga… Mieli to wszystko? Czemu Voldemort ma swoje ciało, a Slytherin używa ciała Rona? 3) czy Voldemort… Czytaj więcej »

zuza
1 miesiąc temu
Reply to  MGande

O, z pewnością Voldemort i Slytherin będą dostarczać wielkich emocji. Co do odzyskania ciała przez Voldemorta mam nadzieję, że będzie to rozwinięte, bardzo mnie to ciekawi. A pierwsza kwestia z horkruksem to ogólnie pomysł mi sie podoba i chyba nie można było nic lepszego wymyslic, ale jednocześnie jakos tak mi z tym dziwnie (wiesz, po tylu latach ciezko sie przestawić). Nie mniej – przeczytałam wszystko co się dało na tej stronie i z pewnością chce więcej 🙂 jesteś genialny, jak dla mnie to przerastasz swoją logiką i konsekwencją samą Rowling. 😉 mam do niej żal za przeklęte dziecko i wypuszczane… Czytaj więcej »

PiotrGriffin
1 miesiąc temu
Reply to  zuza

Przeczytaj mój komentarz tam tłumaczyłem czemu było możliwe wskrzesić Voldka.

Ginny_Potter
1 miesiąc temu

Nie ma to jak włączyć film na yt o geografii “że ja robię, nie czepiaj się!” i czytać 6 raz to samo, ponieważ nie mogę się doczekać kolejnego rozdziału 🙂
Ps. Jak tam pisanie Uciekiniera? 😀

ariaelf
Aga
1 miesiąc temu

Zaczyna mnie wkurzac ze wszystkich usmiercasz. Mam nadzieję że na końcu okaże się że to jakiś sen i wszyscy żyją. Bo uśmiercanie głównych bohaterów wg mi się nie podoba. Może zacznij kryminały pisać? Pozdrawiam😘