“Deponent Założycieli ukończony! Szczegóły prosto od autora!

Dnia 14 marca 2020 roku Marcin Dęga zakończył pisanie powieści “Harry Potter i Deponent Założycieli”, o czym informowaliśmy już na naszym facebooku. Pora aby ujawnić nieco więcej szczegółów na ten temat. Poniżej sowa prosto od autora.

“Deponent Założycieli’ napisany w 4 miesiące!

Jak już informowałem Was w TYM ARTYKULE, do prac nad “Deponentem Założycieli” powróciłem 26 października 2019 roku. Wtedy to ponownie przeczytałem “Pentakl Wężoustych”, a w następnych dniach dokonywałem poprawek rozdziałów 1 – 8 “Deponentu Założycieli” napisanych w latach 2012, 2015-2017. Był to jednak tylko wstęp do pisania powieści, które to rozpocząłem tak naprawdę dnia 16 listopada 2019 roku, pisząc w całości rozdział 9 (pierwszy nowy rozdział). Pisanie książki zakończyłem definitywnie 14 marca 2020 roku, kończąc ostatni rozdział powieści. Jak więc widać napisałem “Deponent Założycieli” w ciągu niespełna czterech miesięcy!

“Deponent Założycieli” dłuższy od “Pentaklu Wężoustych”!

Ostatnie, finałowe rozdziały powieści “Harry Potter i Deponent Założycieli” wymagają co prawda jeszcze ponownego czytania i drobnych poprawek autorskich, ale będą to raczej kosmetyczne zmiany. Każdy z rozdziałów z biegiem czasu otrzyma też ilustrację autorstwa Dominika Roga, a teksty przejdą też dokładne formatowanie tekstu. Z tych trzech powodów ostateczna ilość stron tekstu (samych rozdziałów) powieści na pewno ulegnie jeszcze pewnym zmianom. Na dzień dzisiejszy powieść ma jednak 594 strony! To aż o 225 stron więcej niż “Pentakl Wężoustych” (licząc tylko strony zawierające rozdziały).

31 rozdziałów o średniej długości 19 stron!

Powieść “Harry Potter i Deponent Założycieli” swoją grubością plasuje się więc pomiędzy “Więźniem Azkabanu” (464 strony) a “Czarą Ognia” (765 stron). Na całość składa się trzydzieści jeden rozdziałów. Średnia, przeciętna długość rozdziałów to nieco ponad 19 stron tekstu. Co ciekawe, tyle stron w “Pentaklu Wężoustych” liczą tylko dwa najdłuższe rozdziały. Z resztą zobaczcie sami:

Widać więc wyraźnie, że w drugim tomie trylogii BCG rozdziały są zdecydowanie dłuższe, a najdłuższy z nich ma aż 27 stron. Gwiazdkami oznaczono rozdziały, które jeszcze nie przeszły przez poprawki stylistyczne Magdy i Kamili, więc ostateczna ilość ich stron może jeszcze się zmienić (zwykle dzieje się tak przy układaniu i formatowaniu tekstu).

Tytuły pozostałych rozdziałów “Deponentu Założycieli”

Sporo czasu poświęciłem wymyślaniu tytułów poszczególnych rozdziałów. Zależało mi na tym, żeby każdy tytuł odnosił się do głównej tematyki rozdziału, ale jednocześnie nie mówił o jego fabule kompletnie nic. Tak, aby publikacja tytułów nie była jednocześnie spoilerem. Ostatecznie udało mi się świetnie osiągnąć ten rezultat i w końcu mogę zaprezentować Wam oficjalne tytuły wszystkich, końcowych rozdziałów powieści! Jesteście gotowi?

I jak? Podobają się?

W chwili obecnej ostatni raz czytam finałowe rozdziały powieści, tj. od 23 rozdziału. Chcę się upewnić, że wszystko jest z nimi OK, zanim prześlę je do poprawek dla Magdy i Kamili. Kiedy przez moje palce przejdą wszystkie pozostałe rozdziały, stopniowo trafią do dziewczyn i mam nadzieję, że dość szybko zostaną poprawione.

Ilustracje do “Deponentu Założycieli” powstaną

Zastanawiacie się, co będzie z ilustracjami do rozdziałów? Powstaną, choć pewnie zajmie to jeszcze sporo czasu. Każdy rozdział otrzyma unikatową ilustrację, którą wykona Dominik Róg. W chwili obecnej nasz ilustrator otrzymał opracowanie 17 rozdziałów powieści, w którym zawarłem moje pomysły co do tematu ilustracji i po 3-4 propozycje tego, co może się na nich znaleźć. Liczę, że to ułatwi mu nieco pracę. W najbliższym czasie przygotuję też pomysł ilustracji do rozdziałów 18 – 31, oraz pomysły okładek HP8, HP9 i HP10, które również wykona Dominik.

“Pentakl Wężoustych” i “Deponent Założycieli” w bazie lubimyczytac.pl

Od jakiegoś czasu w serwisie lubimyczytac.pl znajdował się “Pentakl Wężoustych”, który dodał jakiś Czytelnik. Byłem tym nieco zaskoczony, bo sądziłem, że ten serwis jest tylko dla książek wydanych. Okazało się jednak, że w bazie są również inne e-booki z fan fiction, jak choćby cała seria Jamesa Pottera G. Normana Lipperta. W związku z tym postanowiłem wrzucić do bazy tego serwisu wszystkie powieści i opowiadania z uniwersum Bractwa Czarnej Gwiazdy, łącznie z ich aktualnymi okładkami i linkami do nich.

Oceńcie i skomentujcie powieści w bazie lubimyczytac.pl

Mam nadzieję, że dzięki temu zdobędę kilku nowych Czytelników. Wszystkie pozycje znajdziecie pod TYM ŚWISTOKLIKIEM. Ponieważ każdą książkę w bazie można ocenić w skali od 1 do 10, oraz wystawić jej opinię, bardzo serdecznie zapraszam do tego każdego z Was. Doceńcie ogrom mojej pracy i szczerze oceńcie te moje wypociny w bazie lubimyczytac.pl 🙂

Cz@t a autorem o uniwersum BCG – sonda

Jakiś czas temu jeden z Czytelników pytał mnie o możliwość spotkania ze mną i porozmawiania o uniwersum Bractwa Czarnej Gwiazdy. Zaskoczyło mnie to pytanie, ale oczywiście jestem otwarty na tego typu inicjatywę. Z dwójką z Was jestem wstępnie umówiony na spotkanie latem 🙂 Ale uznałem, że najłatwiej byłoby spotkać się na czacie. Zanim jednak zorganizujemy takie spotkanie, chciałbym przekonać się, czy będą jakieś chętne osoby do wzięcia udziały w rozmowie. W związku z tym na naszym fb zorganizowaliśmy ankietę na ten temat:

Głosowanie w ankiecie potrwa do 21 marca. Zachęcam Was do wzięcia udziału. Od jej końcowego wyniku zależy, czy spotkanie na czacie w ogóle się odbędzie 🙂

Na koniec chciałem Wam podziękować za aktywność na naszym fb, oraz w komentarzach do poszczególnych rozdziałów. Zachęcam Was także do wytykania mi ewentualnych błędów fabularnych czy nielogiczności w tekście, jeśli takowe znajdziecie. Wasze sugestie i uwagi zostaną dokładnie przeanalizowane i być może wzięte pod uwagę przy poprawkach powieści, przed przygotowaniem jej e-booka 🙂

Pozdrawiam,

Marcin Dęga
17 marca 2020

 

PS. W świetle ostatnich wydarzeń w kraju i na świecie, uważajcie na siebie kochani i #zostańciewdomu! Nadmiar wolnego czasu możecie spożytkować czytając utwory mojego autorstwa, pisząc ich recenzje, lub biorąc udział w konkursie, który za kilka dni ruszy w serwisie 🙂

 

0 0 vote
Ranking artykułów
MGande

MGande

Autor wszystkich powieści i opowiadań opublikowanych na łamach tego serwisu oraz wieloletni potterhead :)
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments