Cała okładka “Pentaklu Wężoustych” już dostępna! Zobacz front, tył i grzbiet!

Kilka dni temu zaprezentowaliśmy Wam nową okładkę “Pentaklu Wężoustych” o której pisaliśmy w TYM poście. Okazuje się jednak, że nie była to finalna wersja nowej okładki pierwszego tomu trylogii Bractwa Czarnej Gwiazdy. Dominik Róg, autor ilustracji i projektu okładki, przez kilka kolejnych dni dokładnie dopracował swój pomysł i efekt końcowy jest naprawdę imponujący.

Na początek pokażemy Wam wizualizacje książki z nową okładką. Oto one:

Prawda, że wygląda to świetnie? To teraz pora przyjrzeć się okładce dokładniej. Na początek front:

Tył prezentuje się następująco:

Całość okładki wygląda tak:

Tworząc okładkę Dominik inspirował się nieco niemieckimi wydaniami Harry’ego Pottera, które przygotowano z okazji 20-lecia “Kamienia Filozoficznego”. Z tyłu okładki umieścił oficjalną zajawkę fabuły, oraz ilustrację z atakiem smoków na Hogwart. Kod kreskowy w lewym dolnym rogu tyłówki po zeskanowaniu odnosi do naszej strony internetowej. Na okładce znalazła się też informacja, że “Pentakl Wężoustych” jest publikowany w internecie wyłącznie za darmo.

Okładki dwóch kolejnych tomów będą utrzymane dokładnie w takim stylu. Będą różnić nić kolorem przewodnim i ramkami. Każda z okładek otrzyma również swoje unikatowe ilustracje.

 

Plik okładki do druku

Wielu z Was pytało nas czy będzie możliwość uzyskania plików, które pozwolą na wydruk e-booka z okładką we własnym zakresie. Postanowiliśmy udostępnić plik dla każdego do użytku we własnym zakresie. Okładka w CMYKu w formacie .pdf znajduje się TUTAJ. Plik możecie wykorzystać w dowolny sposób, ale obowiązuje absolutny zakaz dokonywania zmian graficznych w okładce.

0 0 vote
Article Rating
Dodaj do zakładek Link.
MGande

O MGande

Autor wszystkich powieści i opowiadań opublikowanych na łamach tego serwisu oraz wieloletni potterhead :)
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adi
Adi
4 miesięcy temu

W zdaniu “Sielankę przerywają jednak niespodziewane wieści z Hogwartu” nie ma spacji między “wieści” a “z”

VicTORIoUS
VicTORIoUS
4 miesięcy temu

kiedy myślisz, że okładka nie może lepiej wyglądać pojawia się takie cudo. Teraz to jest kosmos. Wybitna. Teraz tak mnie naszło czy w książce jest opisana chronologia wydarzeń? Co mi się kojarzy, że jedne z Użytkowników (starej strony) kiedyś coś takiego napisał.
W opisie książki czy “bractwa” nie powinno być z wielkiej litery? Jako część nazwy tej grupy?