8 projektów związanych z uniwersum Bractwa Czarnej Gwiazdy!

Pisanie “Deponentu Założycieli” dobiegło końca. Nie oznacza to jednak, że w najbliższym czasie nie będzie działo się nic w kwestii Harry’ego Pottera. Wręcz przeciwnie. W planach mamy wiele działań. Jesteście ciekawi jakich?

Poprawki “Pentaklu Wężoustych”

Głównie chodzi tu o poprawki stylistyczne, oraz układu tekstu w e-booku. Autor już rozpoczął prace nad dopracowaniem wizualnym książki poprzez bardziej estetyczne rozmieszczenie tekstu, oraz ujednolicenie sposobu zapisu zgodnie z oryginalnymi wydaniami HP. Ponieważ przy okazji czyta ponownie “Pentakl Wężoustych”, dokonuje drobnych zmian w tekście (raczej o charakterze stylistycznym). Jeśli więc planowaliście wydrukować sobie tą powieść, radzilibyśmy Wam wstrzymać się z tym na kilka tygodni 🙂 .

Nowe wydanie e-booka “Pentaklu Wężoustych”

Po zakończeniu poprawek przygotujemy nową wersję e-booka, która będzie zawierała poprawiony układ tekstu, zmiany stylistyczne, oraz co najważniejsza – nową, fenomenalną okładkę autorstwa Dominika Roga. Do e-booka dołączymy również okładkę w wersji CMYK, tak żeby każdy z Was mógł wydrukować go sobie, jeśli zechce.

Poprawki ostatnich rozdziałów “Deponentu Założycieli”

W tej chwili gotowe do publikacji w serwisie są 22 rozdziały, które wyszły już spod ręki Magdy i Kamili. Rozdziały 23 – 31 wymagają jeszcze drobnych poprawek i ponownego czytania przez autora, w celu wyeliminowania ewentualnych niespójności fabularnych. Kiedy Marcin przepuści przez swoje palce te rozdziały, trafią jeszcze do Magdy i Kamili, które nadadzą im ostateczny kształt. Dopiero wówczas zostaną przygotowane do publikacji.

Okładka “Deponentu Założycieli” w wykonaniu Dominika Roga

Już po świętach Wielkanocnych Dominik Róg rozpocznie prace nad okładką “Deponentu Założycieli”. Jak już pisaliśmy będzie ona utrzymana w stylistyce okładki “Pentaklu Wężoustych”. Poza nowymi, unikalnymi ilustracjami będzie zawierać także złote ramki, oraz inny przewodni kolor. Z tyłu znajdzie się zajawka fabuły, którą możecie przeczytać w dziale Harry Potter 9.

Ilustracje do rozdziałów “Deponentu Założycieli”

Po skończeniu prac nad okładką “Deponentu Założycieli” Dominik w miarę wolnego czasu będzie wykonywał ilustracje do poszczególnych rozdziałów powieści. Jest to proces wymagający dużej ilości czasu i pracy, dlatego trudno przewidzieć, kiedy ten projekt zostanie ukończony. Cel jest jednak jeden: każdy z 31 rozdziałów “Deponentu Założycieli” otrzyma swoją ilustrację.

E-book “Deponentu Założycieli”

Kiedy poprawki rozdziałów, prace nad okładką oraz ilustracjami dobiegną końca, oczywiście przystąpimy do prac nad wydaniem e-booka powieści. Będzie on utrzymany w stylu e-booka “Pentaklu Wężoustych”. Dodamy do niego wstęp, komentarze autora do wybranych rozdziałów, słowniczek pojęć, oraz spis treści. E-book będzie także zawierał okładkę autorstwa Dominika. Całość udostępnimy zupełnie za darmo w naszym serwisie, wraz z okładką w wersji CMYK.

Prace koncepcyjne nad fabułą “Uciekiniera z Nurmengardu”

Kiedy wszystkie prace związane z “Deponentem Założycieli” dobiegną końca, Marcin przystąpi do wstępnych prac nad ostatnią częścią trylogii. Co prawda ogólny zarys fabuły ma zaplanowany już od wielu lat, ale szczegółowe rozwinięcie wątków wymaga jeszcze wielu przemyśleń i dopracowań. Autor spędzi kilka tygodni na dokładnym planowaniu przebiegu fabuły i zaplataniu wątków, które ostatecznie będą miały doprowadzić do wielkiego finału zarówno trylogii jak i całej sagi Harry Potter. Do pisania przystąpi dopiero wtedy, gdy wszystkie elementy tej powieści będą już szczegółowo zaplanowane.

Audiobook lub słuchowisko “Pentaklu Wężoustych”

Ten projekt ma szansę powstać. Jesteśmy po wstępnych rozmowach na ten temat, ale realizacja raczej nie nastąpi w najbliższym czasie. Zależy nam na tym, żeby ewentualny audiobook był naprawdę dobry jakościowo. Znaleźliśmy już osobę która zajmuje się realizacją takich rzeczy i ma świetny głos. Istnieje szansa, że “Pentakl Wężoustych” będzie czytany przez więcej osób i ostatecznie przybierze formę słuchowiska. Kiedy jednak to nastąpi trudno dziś ocenić.

 

Jak więc widzicie projektów związanych z uniwersum Bractwa Czarnej Gwiazdy jest naprawdę dużo. Trudno ocenić ile czasu zajmie ich realizacja. Są to rzeczy, które mamy nadzieję ukończyć jeszcze w roku 2020 (poza audiobookiem). Jeśli kwarantanna i izolacja związana z pandemią koronowirusa potrwa dłużej są spore szanse na to, że Marcin Dęga przystąpi do pisania powieści “Harry Potter i uciekinier z Nurmengardu” jeszcze w tym roku.

0 0 vote
Article Rating
Dodaj do zakładek Link.
MGande

O MGande

Autor wszystkich powieści i opowiadań opublikowanych na łamach tego serwisu oraz wieloletni potterhead :)
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rttm
5 miesięcy temu

Będzie się działo! Trzymam kciuki, żeby wszystko poszło zgodnie z planem!