MGande

O MGande

Autor wszystkich powieści i opowiadań opublikowanych na łamach tego serwisu oraz wieloletni potterhead :)
Subscribe
Powiadom o
guest
27 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ribald
3 miesięcy temu

Rozdział przejściowy że tak napisze. Harry powinien z Laurą porozmawiać. On jest tak wściekły na nią?, czy na to że jego ojciec nie był takim ideałem jak sądził? Ciekawe jaką to może mieć ten pierścień Gryfindora? Harry ma bardzo typowe preferencje co do wyglądu kobiet ;-). Może to właśnie widział w Ginny przez te wszystkie lata? 😉 Wątek wieczoru był zabawny.

Moritor
3 miesięcy temu
Reply to  Ribald

wszyscy jesteśmy w końcu ssakami 😉 a to zobowiazuje…

Horacy
3 miesięcy temu

Mi się rozdział podobał, mimo że błędnie interpretowałem o co chodzi z ratunkiem dla goblinów. Też uważam że Harry powinien z Laurą porozmawiać, ale rozumiem też czemu tego nie chce. Coraz bliżej finału, napięcie rośnie 😉

ilcia95
3 miesięcy temu

No ten rozdział jest dużo bardziej spokojny od wcześniejszego, mimo to czyta się go jednym tchem. Wciąż trudno jest mi wyobrazić sobie dorosłego już Harrego, ciągle wraca postać małego chłopca 😁 Ale Ciekawa jestem co pragnie wyjawić Harremu Laura, musi to być coś bardzo istotnego. A goblinów, mimo ich okropnej aparycji, to jednak szkoda.

N.
N.
3 miesięcy temu

Harry miał rację, razem z zakonem Feniksa zrobili porządek w ministerstwie, ale niestety zapomnieli o innych istotach nieludzkich.. Gobliny także powinny być normalnie traktowane.. Już nie wspomnę o skrzatach ;/

PiotrGriffin
3 miesięcy temu

Trochę szkoda że Binns oprócz nudzenia o historii potrafi tylko składać donosy. Obecnie akcja przypomina mi PRL. Po wygraniu 2WŚ (bitwa o Hogwart) zwycięstwo nad Hitlerem ( Lordem Voldemortem) Anglia (zakon Feniksa) próbuje naprawić Polskę (ministerstwo magii) ale wkracza ZSRR(obecny minister) niszcząc społeczeństwo od środka poprzez poróżnienie ludzi( temat goblinów) jednocześnie mając ukryty cel (BCG) tak bardzo mi to pasuje do siebie.

VicTORIoUS
VicTORIoUS
3 miesięcy temu
Reply to  PiotrGriffin

Gdy w taki sposób była omawiana historia od razu była by lepiej zrozumiana 🙂

Aleksandra
Aleksandra
3 miesięcy temu

Bardzo przyjemny rozdział, świetnie napisany – jak zwykle czekamy wszyscy na kolejne!

zuza
3 miesięcy temu

Ciekawy rozdział. Relacja Lisy i Harry’ego jest dziwna – przydałaby im się szczera rozmowa bez obrażania się w sumie bez powodu :-P. Harry na pewno powinien się też skonfrontować z byłą kochanką ojca, idę o zakład, że ma mu do powiedzenia sporo ciekawych rzeczy. Żal mi Naroda! Mam nadzieję, że jak zapanuje pokój na końcu, to gobliny, skrzaty, centaury doczekają się równych praw z czarodziejami (choć wyroby goblinów po śmierci właściciela powinny pozostać w rodzinie, a nie wrócić do goblinów). Z niecierpliwością czekam na kolejny rozdział! Pozdrawiam 🙂

Moritor
3 miesięcy temu
Reply to  MGande

Miłość da się po prostu przegadać? oj nie sądzę 😉
Czarnecki niby mógłby sytuację uratować ale czy się tak stanie?
czy ma szansę z Harrym?
jakoś tego nie widzę
choć hmm kto zrozumie kobiety 😛

Linora_33
3 miesięcy temu

Rozdział świetnie skonstruowany- bardzo lekko i płynnie się czyta, a to zawsze jest dużym plusem 🙂
Historia rozwija się, jednocześnie budując napięcie i nasuwając pytanie „co będzie dalej?”.
Osobiście z niecierpliwością oczekuję na rozdział 21, o którym wspomniałeś w PW lub pod komentarzem któregoś z rozdziału tamtego opowiadania. Chciałabym dowiedzieć się wreszcie CAŁKWOWITEJ prawdy o historii tamtego romansu. W głębi serca liczę na oczyszczenie z zarzuty zdrady Syriusza, bo jest mi bardzo bliski ♥️
Do następnego rozdziału 🤗📝

Milozs
3 miesięcy temu

Harry jest wyjątkowo ufny jak na człowieka, który padł już ofiarą tylu intryg i przez długi czas był szefem biura aurorów 😀 Jacqueline udaje bratnią duszę? Super, zaufał jej od razu i dał się wodzić za nos do końca. Ron został zabity przez Gobliny za długi, różdzką, której pewnie nawet nie potrafią używać? Brzmi wiarygodnie, nie ma co drążyć tematu. Nagrod tłumaczy próbę kradzieży pierścienia chęcią pomocy innym goblinom? Wzruszające, napewno jest szczery do bólu. Ani przez moment czterem doświadczonym czarodziejom (w tym dwóm byłym autorom) nie przychodzi do głowy, że to może nie jest prawda. Po Hogwarcie od dawna… Czytaj więcej »

Ribald
3 miesięcy temu
Reply to  MGande

Ale będzie jak w następnym rozdziale okaże się że James po przemyśleniach doszedł do wniosku że kocha Laurę i chciał Lilly zostawić i się rozwieść.

Moritor
3 miesięcy temu
Reply to  Ribald

to byłoby ciekawe nawet tyle że nieprawdopodobne…

Ribald
3 miesięcy temu
Reply to  Moritor

Niby czemu? Może chciał jej to powiedzieć w momencie jak akurat odwiedził ich wiadomo kto, albo powiedział chwilę przed, a potem to nie miało to już znaczenia z oczywistych powodów….

Moritor
3 miesięcy temu
Reply to  MGande

zacznę od Laury – to bardzo ciekawa postać… jest trochę dinozaurem – jej rówieśnicy nie żyją – chłopak, kochanek i żona kochanka, siostra, znajomi z kręgu Huncwotów Lupin i Pettigrew hmm ona się zajmowała eliksirami??? jak Snape??? … Harry niewątpliwie ma do Laury zbyt osobisty stosunek – nie ma w gruncie rzeczy powodu do nienawiści – ale Harry taki już jest – nadzwyczaj mocno przejmuje się sprawami swych rodziców – których przecie właściwie nie znał – widział ledwie ich cienie i wspomnienia o nich… Może brak własnych odczuć i wspomnień nadrobił idealizacją albo miał potrzebę mieć rodziców wyidealizowanych i wszystko… Czytaj więcej »

Milozs
3 miesięcy temu
Reply to  MGande

Nie spodziewałem się tak skrupulatnej odpowiedzi na moje luźne spostrzeżenia, ale muszę przyznać, że faktycznie ten punkt widzenia ma sens i wypada mi przyznać rację 😀 Zaczynając od końca to rzeczywiście nie wziąłem pod uwagę, że jednak James krzywdzący Snape’a a James krzywdzący Lily to dla Harrego ogromna różnica. Swojego profesora eliksirów znał od najgorszej strony, więc choć sam nigdy nikogo by nie upokorzył to pewnie gdzieś w środku miał dla swojego ojca pewne pokłady zrozumienia. Zaś w przypadku małżeństwa swoich rodziców po wielu opowieściach o ich wspaniałej miłości to musiał być dla niego spory cios, gdy dowiedział się o… Czytaj więcej »

Monia007
2 miesięcy temu

Bardzo mi się podobał ten rozdział. Dobrze, że choć tak pomogli goblinom