MGande

O MGande

Autor wszystkich powieści i opowiadań opublikowanych na łamach tego serwisu oraz wieloletni potterhead :)
Subscribe
Powiadom o
guest
36 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kuzka94
kuzka94
3 miesięcy temu

Czy po oczyszczeniu ojca przyjdzie kolej na syna? Pewności nie mam, ale czuję, że obie sprawy mogą okazać się bardzo podobne. Tutaj nic nie jest oczywiste, nikt nie jest do bólu zły, ani cukierkowo, słodko – dobry.

Ribald
3 miesięcy temu
Reply to  MGande

No z miłości do Lisy, jak on śmiał ;-).

rttm
3 miesięcy temu

Biorąc pod uwagę okoliczności z metamorfomagiem bardzo lekkomyślnie uwierzyli całkowicie odmienionej Betty i polecieli oglądać wspomnienia jak dzik w żołędzie. Wprawdzie nie było chyba nigdzie wzmianki, żeby myślodsiewnia mogła komuś w jakiś sposób zaszkodzić, ale no jednak trochę ostrożności… Ja z taką ostrożnością podchodzę do tego co zobaczyli. Już nieraz byliśmy świadkami, ze wspomnieniami można swobodnie manipulować, montować je dowolnie, zrobić z nich manipulujący program telewizyjny niemal! Więc niekoniecznie znowu widzieli prawdziwą wersję wydarzeń. Jakoś mi się nie klei, żeby Meadows zatrudniła się radosna w Hogwarcie i tyle czasu poświęciła na próbę rozmowy z Harrym, żeby pokazać mu takie coś.… Czytaj więcej »

zuza
3 miesięcy temu
Reply to  rttm

Harry widzial zmontowane, zmienione wspomnienia przy okazji wspomnień Slughorna, więc rozpoznalby kłamstwo. Jego przyrodnia siostra pokazała mu prawdziwe wspomnienia, tylko odpowiednio “powycinane”. I być może to te wspomnienia namieszaly Harry’emu w głowie na tyle, bo zakochać się w innej (w sensie pogubił się nie tylko w uczuciach, ale przede wszystkim we własnej tożsamości).
A eliksir chyba był podawany w na tyle małych ilościach / w za dużych odstępach czasu by James przestał kochać Lily.

rttm
3 miesięcy temu
Reply to  zuza

Wtedy widział nieudolnie zmanipulowane wspomnienia. Jestem pewien, że da się to zrobić tak, żeby nie wzbudzać oczywistych podejrzeń.

Ribald
3 miesięcy temu
Reply to  rttm

Też mam nadzieję że było inaczej, przynajmniej jeśli idzie o Jamesa…

Ginny_Potter
3 miesięcy temu
Reply to  rttm

Możliwe, aczkolwiek raczej nie da się zmienić tak, by nikt tego nie zauważył, Slughorn ( R.I.P. ) był dość doświadczonym czarodziejem, a i tak nie udało mu się tego dokonać.

rttm
3 miesięcy temu
Reply to  MGande

Czekam na ciąg dalszy, fajnie by było gdyby Harry teraz porozmawiał z nią na spokojnie, chętnie bym się dowiedział jakie ma Laura obecnie motywy wyjawiając to + może to nie wszystko co chciała mu powiedzieć (ale znając temperament Harry’ego nie ma opcji na spokojną i rzeczową rozmowę w tym temacie 😄). Te fakty stawiają też w nowym świetle córkę Laury, jej motywacje i stosunek do Harry’ego mogą być nieco inne. Tak sobie myślę, że poruszanie się po tym uniwersum z perspektywy autora musi być momentami okropnie trudne – w magii tyle jest możliwe, tyle furtek zostało otwartych, niektóre są bardzo… Czytaj więcej »

zuza
3 miesięcy temu

No no… Zastanawiam się, czy wspomnienia Laury to “tylko” wyrzuty sumienia, czy jest coś więcej na rzeczy. Zastanawia mnie też lawendowy zapach perfum Lisy i stawiam, że to takie podrasowane perfumy. A przynajmniej na to liczę 🙂

Ribald
3 miesięcy temu

I wszystko przez eliksir miłosny?-moim zdaniem to dość słabe zagranie fabularne. Ciekawe jednak czy James faktycznie nie był taki szczęśliwy w małżeństwie? Dla mnie to bardziej rozgrzesza Syriusza, nie Jamesa.

Ribald
3 miesięcy temu
Reply to  MGande

Szkoda, ciekawie by było gdyby James zdradził żonę z bardziej przyźiemnych powodów ;-).

Ribald
3 miesięcy temu

https://harrypotter.fandom.com/pl/wiki/Amortencja

Sądząc po tej definicji możliwe że faktycznie ktoś Harryego otruł że się w Lisie zakochał.

rttm
3 miesięcy temu
Reply to  Ribald

Tylko, że trzebaby ofierze stale podawać ten eliksir, inaczej przejdzie skoro nie wywołuje to prawdziwego uczucia – a Harry z Lisa się nie widywał regularnie + czy eliksir wiąże z osoba, która go przygotowała czy jak?

A może to Ginny go truła tym eliksirem przez wszystkie lata? 😂

Ribald
3 miesięcy temu
Reply to  rttm

O Ginny to już dawno sobie żartowałem że to eliksir jakiś mocny musi być ;-). No też mnie zastanawia jak określić w kim ten ktoś ma się zakochać. Bo jeśli Lisa okaże się być zła i sama mu to dawała to jakoś średnio mi do niej pasuje. Jeśli tak było to Harry był bardzo na jej eliksir odporny….

Ginny_Potter
3 miesięcy temu

Kurczaki! Czytając Wasze komentarze wpadłam na bardzo ciekawą dla mnie teorię! Amortencja pachniała mu lawendą, zupełnie jak Lisa, prawda? A co gdyby Lisa specjalnie na spotkania z nim używała amortencji w postaci wylewania jej na siebie/psikania się nią jak perfumami? Wtedy by się okazało, że jest ona zła. Ja i Harry pogodzilibyśmy się, gdybym się o tym dowiedziała, a Lisa… Co z nią? Z nudów od nowa czytałam wszystkie Pana lektury, po czym… Przypomniałam sobie słowa niejakiego Gilberta, że wróci po nią i nauczy jej pokory ( przy tym jak chciał ją wykorzystać ), czy coś takiego, zaraz znajdę rozdział… Czytaj więcej »

Ribald
3 miesięcy temu
Reply to  Ginny_Potter

Morfomagiem jest Czarnecki. Bo on ją podrywał.

Ginny_Potter
3 miesięcy temu
Reply to  Ribald

W sumie, bardzo prawdopodobne!

Milozs
3 miesięcy temu
Reply to  Ginny_Potter

Nie, nie. Amortencja pachnie dla każdego inaczej. Każdy czuje to co lubi. Harry zakochał się w Lisie, więc zapach który z nią tak mocno kojarzył odczuwał po prostu przy kontakcie z eliksirem. Kiedyś w Księciu Półkrwi czuł zapach drewna z rączki od miotły i coś jeszcze, więc ta zmiana pokazuje, że po prostu jest zakochany w Lisie.

Ribald
3 miesięcy temu

I taka mała uwaga:Harryemu brakuje inteligentych rozmów z teściową, czyżby Ginny i rozmowy z nią nie były inteligentne? 😉

Ribald
3 miesięcy temu
Reply to  MGande

Tyle mądrych ładnych krukonek było za jego czasów szkolnych a on…. 😂. W ogóle to on z dziewczynami nie miał wielu doświadczeń, takiego głupiego chodzenia ze sobą. No ale miał w czasach szkolnych większe zmartwienia.

Milozs
3 miesięcy temu

Kurczę, tyle zagadek, tyle pytań i tyle ciekawych wątków, które chciałoby się zgłębić od razu, że aż to czekanie zaraz mnie zabije 😀 Najbardziej intryguje mnie wątek tajemnic założycieli i genezy pierścienia, która może mieć związek z zabezpieczeniem się na wypadek powrotu Slytherina oraz tytułowym “Deponentem”. Na początku rozdziału podekscytowałem się jeszcze bardziej niż Harry i Hermiona, że w końcu autor uchyli rąbka tajemnicy, a tu trafił się taki “Podstęp” 😀 Dowiemy się więcej na ten temat w następnych rozdziałach, czy ten wątek został przewidziany na finał powieści? A może dopiero na trzecią część?

VicTORIoUS
VicTORIoUS
3 miesięcy temu

we wspomnieniu podczas zakupów jest napisane, że była ubrana w mugolskie szaty. Szaty nie są czasem dla czarodziejów? Hermiona zapomniała, że już w tym roku szkolnym korzystała z myśloodsiewni? Wtedy gdy Harry pokazywał jej wspomnienia z Ronem? Chyba byli w gabinecie dyrektora? Czy nie?. Pozdrawiam

Monia007
2 miesięcy temu

Odpowiedź na jedno pytanie daje nam kilka kolejnych pytań. Czasem ciężko odkryć kto jest prawdziwy a kto nie. Chcę się wiecej