MGande

O MGande

Autor wszystkich powieści i opowiadań opublikowanych na łamach tego serwisu oraz wieloletni potterhead :)
Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
PiotrGriffin
2 miesięcy temu

Czemu było opóźnienie??

Neltharix
Neltharix
2 miesięcy temu

Hmmm, ciekawie to wygląda. Wg mnie w ostatniej scenie mieliśmy ponownie do czynienia z metamorfomagiem, choć z drugiej strony niekoniecznie, bo niejednokrotnie mieliśmy takie zwroty akcji w literaturze czy filmach, gdy ten powszechnie uważany za “złego” pomaga bohaterowi. Ackerly też mógłby aktualnie być pod działaniem Imperiusa, też jakieś rozwiązanie. Jedno jest pewne w tym momencie w powieści niewiele jest jasne i klarowne, przez takie wątki jak opętanie Rona, metamorfomaga, jest jeszcze matka i córka Meadows, które nie można mieć pewności jakie mają intencje. Bardzo fajnie rozwija się powieść i z niecierpliwością czekam do poniedziałku 🙂

Paulina
Paulina
2 miesięcy temu

Jakie emocje! Aż mi dech zaparło, nie mogę doczekać się kolejnych rozdziałów.

zuza
zuza
2 miesięcy temu

I znów przerwane w takim momencie, że aż boli jak się pomyśli o kilku dniach czekania na kolejny rozdział!

Ribald
2 miesięcy temu

No i Aucley chyba nie jest taki zły – albo chce zająć całe biuro aurorów pościgiem za skazanym mordercą a tym czasem inne spiski będą mogły przebiegać bez zakłóceń. No lekko śmieszna recz:Ginny płakała jak Harry powiedział tak 😂. Myśle że kwestia winny Harryego się wyjaśni, możliwe że już w następnym rozdziale.

PiotrGriffin
2 miesięcy temu
Reply to  Ribald

Co jest śmiesznego w tym że płakała? Co miała robić innego? Zesr*ć się, za przeproszeniem? Normalna rzecz że kobiecie na jej własnym ślubie polecą łzy szczęścia. Weź z niej zejdź bo Ginny Weasley jest spoko. Tylko wy macie jakieś fanaberie

Ribald
2 miesięcy temu
Reply to  MGande

No nie jest oczywiście.

Madzik16
Madzik
2 miesięcy temu

Nadal myśle ze to dorian kombinuje.

rttm
2 miesięcy temu

Rozdział pozostawił w zawieszeniu ‘i co dalej?!’ więc czekam z niecierpliwością!

Myślicie, że ma znaczenie fakt, że Ginny nie pofatygowała się ani do Azkabanu w odwiedziny ani na sam proces? Myślałem że taka sytuacja jednak ruszy coś w tym małżeństwie.

Aleksandra
Aleksandra
2 miesięcy temu
Reply to  rttm

Z jednej strony można by tak myśleć, z drugiej jednak bilans z perspektywy Ginny wygląda mniej więcej tak: znowu dała zrobić sobie dziecko, tym samym postponunąc (albo w ogóle uniemożliwiając) powrót do pracy, bo w końcu to kariera Harry’ego jest na pierwszym miejscu. Ma na karku czwórkę dzieci, z czego jedno świeżo po narodzinach, a tymczasem jej mąż – w przeciwieństwie do niej realizujący się zawodowo – zakochuje się w innej kobiecie i to jej woli poświęcać czas. Ginny nie jest w tym równaniu idealna, swoje też ma za uszami, ale myślę że na jej miejscu można by się zirytować… Czytaj więcej »

PiotrGriffin
2 miesięcy temu

Co to ma być? Rowling wyraźnie mówiła że namiar mają WSZYSCY NIEPEŁNOLETNI czarodzieje i nie można namiaru dać na dorosłego bo to narusza jego prawa. To jest zupełnie nie przemyślane. Są inne sposoby na śledzenie kogoś. Po za tym to jak oni mogli nałożyć namiar na kogoś dorosłego bez jego zgody? Bo chyba nie można ot tak sobie wybrać dowolnego czarodzieja na świecie, który jest na 2gim końcu świata i zaczarować go. Tu wg mnie trzeba zrobić zmiany. Po za tym to proces powinien być dłuższy, świadkowie, dowody, werdykt jako głosowanie wizengamotu, a nie ministra (bo w Anglii jest inny… Czytaj więcej »

Aleksandra
Aleksandra
2 miesięcy temu

Rozdział jest wspaniały! Prawdziwa perełka do tej pory, aż czułam ten rowlingowski klimat rodem z Zakonu Feniksa, co jest jak najbardziej na plus w mojej ocenie. Fakt, że Harry’ego uratowali uczniowie też bardzo mi się spodobał, dał trochę świeżości i odmłodził akcję (co pewnie spotęgowało skojarzenie z oryginalną serią). Ciekawi mnie zmiana postawy Ackerly”ego, czy to efekt jakiejś wewnętrznej przemiany, czy może wcześniej ulegał naciskom z zewnątrz i stąd jego wrogie nastawienie? Przy czytaniu komentarzy innych rzuciło mi się w oczy, że ktoś zwrócił uwagę na Namiar. Ekspertem w teorii świata Rowling może nie jestem, ale z tego, co kojarzę,… Czytaj więcej »

ariaelf
Aga
2 miesięcy temu

Uwaga. Małoletni mają na sobie namiar. Dlaczego więc oni sądzą że nie? Czyż by autor zapomniał o tak podstawowym fakcie?

Last edited 2 miesięcy temu by ariaelf