“Martin Gande i charłacza tajemnicza nagłego umagicznienia” powoli powstaje

Niemal miesiąc minął już od zakończenia wakacji. Pora więc, aby powrócić do prac nad rozwojem uniwersum Bractwa Czarnej Gwiazdy. Autor tego projektu, Marcin Dęga, powoli powraca do prac nad wydaniem .pdf “Pentaklu Wężoustych” oraz “Deponentu Założycieli” (z nową okładką Dominika Roga). Do końca września powinny pojawić się nowe informacje na ten temat. Wielu z Was zastanawia się jednak, kiedy autor powróci do pisania. Mamy informacje na ten temat.

Zanim Marcin weźmie się za prace nad “Uciekinierem z Nurmengardu”, musi napisać Martina Gande 2. Jest to konieczne, ponieważ druga odsłona przygód “mugola, który został czarodziejem” będzie stanowić łącznik pomiędzy “Deponentem Założycieli” a “Uciekinierem z Nurmengardu”. W opowiadaniu pojawią się bowiem elementy, które będą nawiązywać do tego, co przeczytamy w ostatniej części trylogii. Aby więc zachować pełną spójność przedstawianego świata, autor musi całkowicie zakończyć prace nad Martinem Gande 2.

A co już wiadomo o tym opowiadaniu? Tytuł drugiej części przygód Romana Piskorza będzie brzmieć: “Martin Gande i charłacza tajemnicza nagłego umagicznienia”. Fabuła skupi się na wyjaśnieniu kwestii, w jaki sposób “mugol został czarodziejem”. Przy okazji Martin będzie musiał zmierzyć się z tajemniczą organizacją, której cele i zamiary będą co najmniej zaskakujące. W opowiadaniu powróci oczywiście Lisa Turpin, oraz inna postać znana z “Deponentu Założycieli”. Wielką zagadką pozostaje kwestia śmierci głównego bohatera, o której dowiedzieliśmy się z kart powieści “Harry Potter i Deponent Założycieli”.

Autor planuje napisać Martina Gande 2 w październiku, a jego publikacja w serwisie przewidziana jest na drugą połowę listopada 2020 roku, lub początek grudnia 2020. Dzięki temu jeszcze pod koniec roku Marcin mógłby przystąpić do prac nad ostatnim tomem trylogii BCG. Trzymajcie kciuki, żeby obyło się bez opóźnień.

0 0 vote
Ranking artykułów
MGande

MGande

Autor wszystkich powieści i opowiadań opublikowanych na łamach tego serwisu oraz wieloletni potterhead :)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments