Harry Potter i Tempus Fatum

Opowiadanie “Harry Potter i Tempus Fatum” to bożonarodzeniowy utwór, którego fabuła jest osadzona w uniwersum Bractwa Czarnej Gwiazdy. Choć przedstawia całkiem nową, wymyśloną przeze mnie historię i postaci, jest inspirowany serią Harry Potter. Co ciekawe, mimo swojego dość luźnego charakteru, opowiadanie to jest zgodne z kanonem HP,  informacjami z wczesnego Pottermore, co do dalszych losów postaci kanonicznych i podobnie jak wszystkie utwory publikowane na tej stronie, nie uwzględnia niczego, co ma związek ze scenariuszem sztuki “Harry Potter i przeklęte dziecko”.

 

Tempus Fatum – krótki opis fabuły

Zuchwała kradzież w sklepie Borgina oraz splot dziwnych i zaskakujących wydarzeń powodują, że Harry Potter po raz kolejny wpada w bardzo poważne kłopoty. Czy i tym razem uda mu się znaleźć wyjście z kryzysowej sytuacji? Czym jest tajemnicze Tempus Fatum? Kto stoi za próbą zabójstwa osoby, bez której święta nigdy nie byłyby już takie same? 

Świąteczna opowieść ze świata Harry’ego Pottera nasycona jest easter eggami dotyczącymi wydarzeń, które będą mieć miejsce w pisanej obecnie powieści “Deponent Założycieli”, oraz jej kontynuacji “Uciekinier z Nurmengardu” (na razie tylko zaplanowanej). Opowiadanie dostarcza też wielu zaskakujących faktów na temat Potterów i Bractwa Czarnej Gwiazdy, które interesowało się nimi wiele lat przed wydarzeniami z “Pentaklu Wężoustych”.

 

okładka e-booka "Tempus Fatum"Tempus Fatum – opowiadanie z uniwersum Bractwa Czarnej Gwiazdy

“Tempus Fatum” powstało w grudniu 2013 roku, jako luźne opowiadanie o świątecznym charakterze. Autor zadbał jednak, aby bardzo mocno osadzić je w uniwersum Bractwa Czarnej Gwiazdy. W maju 2014 roku dokonał licznych poprawek, w tym fabularnych, umieszczając w opowiadaniu wiele smaczków, które mają związek z fabułą trylogii powieściowej.  

Gorąco zachęcam do lektury wszystkich jedenastu rozdziałów tego opowiadania, które za darmo są dostępne poniżej. Możecie czytać je online lub ściągnąć sobie na dysk swojego komputera.

Będę wdzięczny jeśli po lekturze każdego rozdziału, zostawicie swój komentarz pod nim 🙂

 

Spis rozdziałów opowiadania dostępnych zupełnie za darmo:

 

Rozdział 1. Złodziej
Rozdział 2. Kradzież, której nie było
Rozdział 3. Pomocnik
Rozdział 4. Zagadkowy prezent
Rozdział 5. Wampir z Dolin
Rozdział 6. Tempus Fatum
Rozdział 7. Lodowy Pałac
Rozdział 8. Prezent niemożliwy do otrzymania
Rozdział 9. Nowy pomocnik
Rozdział 10. Zaklęty prezent
Rozdział 11. Po części spełnione marzenie
Komentarz autora

 

“Tempus Fatum” do pobrania w formie e-booka za darmo (całe opowiadanie w jednym pliku):

W naszym serwisie dostępne jest już darmowe wydanie e-book opowiadania, przygotowane zarówno w formacie pdf, jak i epub, oraz mobi. Każdy z Was może więc pobrać książkę na swoje urządzenia mobilne i czytać do woli. Każda z wersji elektronicznej książki dostępna jest pod TYM ŚWISTOKLIKIEM.

 

Quizy na temat fabuły “Tempus Fatum”

Przeczytałeś/łaś opowiadanie? Sprawdź swoją wiedzą na temat jego fabuły odpowiadając na pytania w naszych quizach, które dostępne są tutaj.

 

 

Zachęcamy także do do polubienia naszego fanpage’a na facebooku!

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
7 miesięcy temu

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, że nawet z – powiedział bym – dziecięcej historii można zrobić ciekawą z punktu widzenia dorosłej osoby opowieść. Duże słowa uznania dla autora.

Monia007
7 miesięcy temu

Zapowiada się ciekawie, choć ciężko się połapać w jakim czasie dzieje się akcja

Monia007
Reply to  MGande
7 miesięcy temu

Zgadza się 😉 Wszystko okazało się jasne 🙂 Bardzo mi się całość podobała 🙂

Moritor
5 miesięcy temu

Znakomita magia doprawdy – godna Ravenclawu 😉

yllop_1987
3 miesięcy temu

Fajne opowiadanie i wprowadzenie do magicznego swiata kolejnej bardzo waznej postaci o której J.K.Rowling zapomniala… szkoda, ze historia nie jest bardziej rozwinieta, bo ma potencjal 🙂